پیام سایت

بزرگترین افتخاردر این نیست که هرگززمین نخوریم ، بلکه در برخواستن پس از هر بار زمین خوردن است.

تصویر تصادفی

تصویر تصادفی

مهمترین اخبارورویدادها

زحمات مربیان تیم ملی جودو به بار نشست خدابخش: امیدوارم نتایج اتریش آغاز موفقیت جودو باشد/ روز احیا و قهرمانی محجوب و ملایی بود


سرپرست فدراسیون جودو گفت: جودو می‌تواند بین چهار رشته مدال آور المپیک باشد و امیدوارم نتایج کسب شده در اتریش آغاز موفقیت جودو برای کشورمان باشد.


خبرگزاری فارس: خدابخش: امیدوارم نتایج اتریش آغاز موفقیت جودو باشد/ روز احیا و قهرمانی محجوب و ملایی بود


مسابقات جودوی آزاد اروپا روز گذشته (شنبه) با حضور ۲۴۲ جودوکار از ٤٨ کشور در شهر "ابروارت" اتریش آغاز شد و امروز به پایان می رسد.  محجوب در فینال نماینده روسیه را ایپون کرد و به مدال طلا دست یافت. سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم نیز مدال برنز مسابقات را کسب کرد.

رشید خدابخش  در مورد نتایج کسب شده تیم ملی جودو دو نفره در مسابقات آزاد اروپا، گفت: نتایج امروز یک نقطه عطفی برای جودوی ایران است. تیم دو نفره جودوی ایران مقابل تیم‌های کاملی از کشورهای صاحب نام در جودو دنیا رقابت‌ها کردند. ملی‌پوشان‌ ما توانستند یک مدال طلا و یک نقره کسب کنند. این نتایج در حالی کسب شد که تعداد مدال‌های ما با کشور آذربایجان برابر بود و در جایگاه سوم قرار گرفتیم. البته آذربایجانی‌ها به دلیل اینکه با تیم کامل آمده بودند در جایگاه دوم قرار گرفتند، چون آنها علاوه بر کسب یک مدال طلا و یک برنز چند جایگاه دیگر در رده‌های پنجم کسب کرده بودند که همین موضوع باعث شد آنها در جایگاه دوم مسابقات قرار بگیرند.

وی در ادامه افزود: مغولستان دو مدال طلا کسب کرد. شاید یکی از آن دو طلا حق جودوی ایران بود. اگر ملایی یک لحظه غفلت نمی‌کرد و بازی را خیلی مدارا نمی‌کرد شاید تیم دو نفره ما با کسب دو مدال طلا اول می‌شد. به هر حال این اتفاقات در مسابقات طبیعی است. این برد و باخت‌ها اگر از قبل قابل پیش‌بینی بود جذبه‌ای در مسابقات جودو نبود.

سرپرست فدراسیون جودو در ادامه، خاطرنشان کرد: امروز روز احیای جودوی محجوب بود. امروز روز قهرمانی ملایی بود. روزی بود که زحمات چندین ماهه مربیان به بار نشست. آنها توانستند در یک مسابقه رسمی و در یک رقابت نزدیک شایستگی خود را نشان دهند.

خدابخش در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: امیدوارم نتایج کسب شده در اتریش آغاز موفقیت جودو برای کشورمان باشد. این ورزش المپیکی می‌تواند در بین چهار رشته مدال‌آور المپیکی باشد. از اینجا استارت خورد و بچه‌های ما کار خود را آغاز کردند و ان‌شاءالله تا المپیک این روند ادامه داشته باشد تا ملی پوشان با خودباوری بیشتری در المپیک شرکت کنند. به هر حال موفقیت آنها سربلندی کشورمان است و باعث می شود دوباره جودو احیا شود.

انتهای پیام/ر

حدیث هفته

امام حسین (ع) فرمودند:

إنَّ أجوَدَ النَّاسِ مَن أعطیَ مَن لا یرجُو.
بخشنده‌ترین مردم کسی است که به آنکه چشم امید به او نبسته، بخشش ‌کند.

آمار بازدیدکنندگان

۳
۳۰
۶۰۸۱۹۷

تبلیغات شما

جودو

تبلیغات باشگاه حکمیه تهرانپارس

تمرین روزهای فرد ساعت 19 الی 20:30