پیام سایت

بزرگترین افتخاردر این نیست که هرگززمین نخوریم ، بلکه در برخواستن پس از هر بار زمین خوردن است.

تصویر تصادفی

تصویر تصادفی

مهمترین اخبارورویدادها

چهارمین زن زنده دنیا و موفق در جودو !!

چهارمین زن زنده دنیا و موفق در جودو !! عکس
چهارمین زن زنده دنیا و موفق در جودو !!
این خانم به نام فوكودا که اكنون یكی از ۴ نفر افراد زنده دنیا است كه موفق به دریافت درجه دهم كمربند مشكی جودو(دان۱۰) شده است. برای درك بهتر اهمیت موفقیت فوكودا لازم است بدانید كه در طول تاریخ فقط ۱۶ نفر موفق به كسب این افتخار شده اند.
خانم فوكودا تمرین جودو را در سال ۱۹۳۵ شروع كرد و تنها شاگرد زنده بنیانگذار مدرسه جودوی كانو جیگورو است. او به اصرار معلمش انگلیسی را فرا گرفت تا جودو را در سطح بین المللی رواج دهد. در دورانی كه ازدواج كردن، تشكیل خانواده دادن و خانه داری یك رسم رایج در جامعه بود، فوكودا بر خلاف سنت موجود، فراگیری جودو وفننون رزمی را ترجیح داد.
چهارمین زن زنده دنیا و موفق در جودو !! عکس
او می گوید:«من فقط جودو كار می كردم و با جودو ازدواج كردم. هرگز تصوری در مورد این راه طولانی نداشتم.» در مدرسه جودوی جیگورو تا مدت ها زنان اجازه نداشتند كمربند مشكی بالاتر از ۵ داشته باشند و فوكودا در سال ۱۹۷۲ كه بخش زنان در مدرسه راه اندازی شد، به افتخار داشتن كمربند مشكی درجه۶(دان۶) ارتقا یافت.
چهارمین زن زنده دنیا و موفق در جودو !! عکس
فوكودا می گوید، او جودو را آگاهانه انتخاب كرد تا در عین نجابت، مهربانی و زیبایی به لحاظ جسمی و ذهنی نیز محكم و قوی باشد. فوكودا معتقد است: این نوع زیبایی به ظاهر نیست بلكه آگاهانه است و می افزاید: زیبایی درون روح مهربانی است. این اعتقاد من است ودر تمام زندگی و در رویاهایم این نوع زیبایی را دوست داشتم. گفتنی است، سنسی كیكو فوكودای ۹۸ ساله همچنان هفته ای سه روز در آموزشگاه جودوی زنان، جودو آموزش می دهد.

حدیث هفته

امام حسین (ع) فرمودند:

إنَّ أجوَدَ النَّاسِ مَن أعطیَ مَن لا یرجُو.
بخشنده‌ترین مردم کسی است که به آنکه چشم امید به او نبسته، بخشش ‌کند.

آمار بازدیدکنندگان

۲
۱۵
۶۰۸۱۸۲

تبلیغات شما

جودو

تبلیغات باشگاه حکمیه تهرانپارس

تمرین روزهای فرد ساعت 19 الی 20:30